Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Zemin Kauçuk Levha

Ses Yalıtım Bariyeri

Zemin Ses Yalıtım Levhası Kauçuk levha alt kata giden darbe ve ayak sesi gibi titreşimli sesleri engellemek için kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Binalarda üst komşudan gelen çoçuk koşuşturma sandalye çekme yere bir şey düşme sesleri gibi rahatsız edici seslerden şikayetçi oluyorsanız üst katın zeminine kauçuk levha uygulaması yapılır.

Rulo kauçuk şilte sadece ses yalıtımı sağlamakla kalmaz, uygulandığı andan itibaren ısı kaybını önleyerek ısınma giderlerinde de tasarruf sağlar.

zemin kauçuk levha

Zemin Kauçuk Levha Özellikleri

  • - Kalınlık : 2-16 mm (± %1-2)
  • - Ebat : 150cm yükseklik genişlik 10 mt Rulo
  • - Kırılmada Uzama : %40
  • - Kullanım Sıcaklığı Aralığı : -30°C ile -80°C
  • - Yüzey Aralığı : 4,27 kg / m²
  • - Ham Madde : Kauçuk Granül
  • - Uygulama : Yapıştırıcı kullanarak monte edebilirsiniz.
  • - Yoğunluk : 850 – 1250 kg/m³
  • - Sertlik : 55-75 Shore A

Kauçuk Ses Yalıtım Levhası Nasıl Uygulanır ?

Parke Şap Altı ses yalıtım şiltesi olan kauçuk levha inşaat sırasında şap atılmadan önce kullanılması gereken izolasyon malzemesidir. Eğer bitmiş inşaatta kauçuk levha ve şap kalınlığı yeterli gelmemişse parke veya halı altında da kullanıma uygundur. Kauçuk ses izolasyon şiltesi rulo üretildiği için kolaylıkla serilir. Şap atmadan önce şap boyu kadar kenar kısımlardan taşma payı bırakılır. Kenar birleşim noktalarına kauçuk ses bandı uygulanır.

zemin kauçuk şilte

Genel kullanım alanları ; Ev konut ses izolasyonu, stüdyo müzik bateri odası, yüzer oda ses yalıtımı. Fitnes ve GYM Merkezleri, Çok Amaçlı spor salonları, Voleybol basketbol ve tenis kortu zeminleri. Binalarda ses yalıtımı için beton üstü veya altı uygulama. Siah Atış poligonları, Yürüyüş ve bisiklet yolları, Islak zeminler.


Kauçuk levha ile ses yalıtımı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus uygulandığı zeminle arasında boşluk kalmamasıdır. Bunun için şap altı uygulamasıysa yapıştırmaya gerek duyulmadan uygulanır. Ancak parke altında uygulanması gerekirse bunun için yapıştırmanız daha etkili sonuç verir. Yapıştırmak için sıvı solid yapıştırıcı tercih edebilirsiniz.

Zemin Ses Yalıtımı Kauçuk Levha Uygulamaları

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.