Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Akustik Sünger

Akustik Ses Emici Yalıtım Süngeri

Akustik sünger, sesi bloke ederek değil, emerek yankıları ve arka plan seslerini ortadan kaldırdığı için gürültü kirliliğini azaltmak için kurulur . Akustik süngerler, yankılanma seslerini kontrol etmek için kullanılır ve bu, ses yalıtımından oldukça farklıdır.

Akustik ses düzenleme süngerleri, piramit veya yumurta şeklindeki desenlerde kesilir. Yalnızca sesleri emmek için değil, aynı zamanda bir odadaki ses ve konuşma kalitesini artırmak için de tercih edilirler. Aynı anda hem orta hem de yüksek frekanslarda etki gösteren akustik sünger, odanın köşelerine veya ses yankılarını en aza indirmek için bas tuzakları olarak optimum ses karışımlarına ihtiyaç duyulan her yere yerleştirilen, maliyet dostu bir ses azaltma tesisi olarak da sayılabilir.

akustik süngerler

Dalgaların genliğini azaltan akustik süngerler, ses enerjisini ısı olarak dağıtır. Bu etkiyi artırmak için, sünger paneller ve duvarlar arasında iyi bir hava boşluğu ölçüsü olmalıdır. Bu, gelen dalgalara karşı köpük panellerin daha geniş bir yüzey alanını ortaya çıkarır ve böylece ses soğurma miktarını artırır.


Akustik yalıtım süngerinin çeşitli renkleri ve desenleri vardır. Bu desenleri evinizin iç tasarımına dahil etmek isteyebilirsiniz. Farklı ebat ve kalınlıklarda akustik ses emici sünger de mevcuttur ve bunlar bir odanın duvarlarına, tavanlarına, kapılarına ve diğer özelliklerine yapıştırılabilir.

Akustik Sünger Seçenekleri

yumurta sünger yanmaz akustik sünger

Yanmaz Akustik Sünger

Stüdyo ses kayıt odalarında çok sık rastladığımız hesaplı ve ses yutucu yanmaz akustik sünger 20-30-40 ve 50mm kalınlıklarında mevcuttur.

akustik basotect melamin sünger

Basotect Melamin Sünger

Antibakteriyel, kesinlikle alev almaz, hafif, kolay uygulanabilir ama narin, beyaz ve açık gri renklere sahip akustik ses emici sünger modelimiz.

tekno touch akustik sünger

Tekno Touch Renkli Akustik Sünger

Akustik sünger kaplama uygulaması için kusursuz bir montaj için bu ürünü kullanabilirsiniz. Kenar birleşim noktaları diğer süngerlere göre daha düzenli durmaktadır.

akustik stüdyo süngeri

Akustik Stüdyo Süngeri

Son derece dekoratif sesin en dip ve en yüksek noktasına hitap eden akustik stüdyo süngerlerimiz; vicoustic flexi sünger, zigzag sünger, akustik bass küpü, basstrap sünger vs.

bariyerli yanmaz akustik sünger

Bariyerli Akustik Sünger

Hem ses kesici hem de ses emici olan alev almaz ses yalıtım süngeri modelimizdir. Poliüretan süngerde olduğu gibi melamin süngerde de bariyerli sünger mevcuttur.

elastomerik kauçuk sünger

Elastomerik Kauçuk Sünger

Ses yalıtımında olduğu kadar ısı yalıtımında da etkili elastomerik yumuşak yapılı ses yalıtım süngerleri özellikle havalandırma kanalları oto ses yalıtımı mekanik dairelerde kullanılır.

akustik sünger ses yalıtımı

Çoğu ev sahibi, müzik stüdyoları veya çalışma alanları için akustik ses yalıtım süngerlerini kullanmayı düşünür, böylece görevlerini veya zanaatlarını yaparken daha fazla mahremiyet ve konsantrasyon elde edebilirler. Akustik sünger, açık hücreli poliüretan köpükten üretilir ve bu, oda tasarımları söz konusu olduğunda daha estetik görünümler sağlayabilir.


Yanmaz Akustik Ses Yalıtım Süngeri Nasıl Uygulanır ?


Akustik süngerlerin dezavantajlarından biri, akustik izolasyon süngerinin doğru yerleştirilmemesi veya bir boşluğun kapatılmamasıdır. Çoğu zaman, uygulama talimatları okumaya ve tüm sünger panellerin boşlukları kapattığını veya kapının etrafında tamamen açılıp açılmadığını kontrol etmeye karar verir, ancak bu yeterli olmayabilir. Akustik yalıtım süngerleri yanlış yerleştirildiğinde fazla sesi emmez ve ses dalgalarını bir duvardan diğerine geri yansıtma veya geri yansıtma eğilimi gösterir. Bunu yapmak için Tekno Foam'ın profesyonel ekibi ile çalışabilir ve garantisi olan bir sonuç elde edebilirsiniz.

Yanmaz Akustik Sünger Ses Yalıtımı

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.