Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Jeneratör Odası Ses İzolasyonu

Jeneratör Ses Yalıtımı Malzemeleri

Jeneratör odası ses yalıtımı çevreye yayılan ses kirliliği için alınması gereken önlemlerden birisidir. Normalde ses yalıtımından bahsederken , ses yalıtımı yapmaya çalıştığınız alanı tamamen kapatmanızı ve çevrelemenizi öneririz. Jeneratör güvenliğinde egzoz havalandırması ve hava akışı için yer hesaba katmak son derece önemlidir. Bu da "%100 ses yalıtımı" yapmayı zorlaştırır. Sesi tamamen ortadan kaldıramasanız da, kesinlikle büyük ölçüde azaltabilir ve gürültüyü çok daha rahat ve keyifli bir seviyeye getirebilirsiniz.

jeneratör ses izolasyonu

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı


Jeneratör Odası ses izolasyonu yapılması gerekirken nelere dikkat edilmelidir ?

 • 1- Doğru boyutu alın - Jeneratör ne kadar güçlüyse, o kadar fazla gürültü çıkarır. Güç ihtiyaçlarınızı değerlendirin ve size doğru miktarda güç sağlayan bir jeneratöre bağlı kalın. Bu, aşırı gürültüyü azaltacaktır.
 • 2- Egzozu uzağa doğrultun - Egzozun bulunduğunuz yerden uzağa, hatta dümdüz yukarı baktığından emin olun. Bu, sesin dağılmasına yardımcı olacaktır.
 • 3- Mesafenizi koruyun - Jeneratörü mümkün olduğunca kendinizden uzağa, ideal olarak en az 20 fit uzağa koyun. Ekstra uzun, ağır hizmet tipi uzatma kablolarına yatırım yapın.
 • 4- Yumuşak zemine yapışın – Beton veya asfalt gibi sert yüzeyler yankılanmayı güçlendirecek ve gürültüyü artıracaktır. Jeneratörü çim veya kir içine yerleştirmek titreşimleri düşük tutacaktır. Yumuşak zemin bulamıyorsanız kauçuk titreşim levhaları kullanılır.
 • 5- Ses yalıtımlı kabin oluşturun - Veya şu an sahip olduğunuz kabini izole edin. Ses yalıtım malzemelerinin bir jeneratörün desibel seviyesini 20 desibelin üzerinde azalttığı ispatlanmıştır !
jeneratör kabini ses izolasyonu malzemeleri

Jeneratör Odası Ses İzolasyonu Malzemeleri

Size paketler halinde sunduğumuz en iyi jeneratör odası ses izolasyonu malzemelerine sahibiz, bu nedenle yalnızca bir satın alma yapmanız yeterlidir!

Ses Yalıtım Bariyerleri - En iyi jeneratör muhafazası gürültü bariyerimiz, bu ürün sesi engellemek için harikadır ve jeneratör kutunuza gereken yoğunluğun bir kısmını ekleyecektir.

Ses Yalıtım Süngeri - jeneratör kabininize çok ihtiyaç duyulan ses emilimini ekleyecek ses yalıtım süngerleri.

Jeneratör Kabini - Metal jeneratör kutuları için mükemmel olan bu ses yalıtım matı, jeneratör mahfazanızdaki yapısal gürültüyü azaltacaktır!


jeneratör odası ses yalıtım süngeri

Ses Yalıtım Süngeri

Bariyerli süngerpan, rebonded süngerpan, echobone bondex - bondeks sünger en çok kullanılan ses izolasyon süngeridir.

akustik sünger jeneratör odası ses yalıtım malzemeleri

Akustik Sünger

Yanmaz akustik süngerler ve basotect melamin süngerlerde; piramit sünger, yumurta sünger, labirent sünger ve düz süngerdir.

şap altı ses yalıtım malzemeleri

Şap Altı Ses Yalıtım Şilteleri

Ses yalıtım keçesi, kauçuk levha, akustik şilte evapan, mantarlı kauçuk levha, mantar şilte kullanılır.

tecsound bariyer ses izolasyon malzemeleri

Ses Yalıtım Bariyerleri

Epdm heavy layer ses bariyeri, tecsound ses yalıtım bariyeri ve keçeli pvc ses izolasyon bariyeri.

jeneratör kabini ses yalıtım kabini

Ses İzolasyon Kabini

ses izolasyonu nasıl yapılır

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Jeneratörler çok fazla ısı üretir, bu nedenle yeterli hava akışını hesaba katmak önemlidir. Ekstra yükseklik ve genişlik eklediğinizden emin olun, jeneratörün kutunun duvarlarına çok yakın olmasını istemezsiniz çünkü bu ona ve jeneratörünüze zarar verebilir. Kutunuza kalınlık katacaklarından, ekleyeceğiniz ek yalıtım ve ses yalıtımı katmanlarını göz önünde bulundurun.


Jeneratörünüz için yeterli havalandırma oluşturmamak tehlikelidir ve hem yeni jeneratör kabininizi hem de jeneratörünüzü mahveder. Jeneratörünüze özel bir egzoz borusu satın alabilirsiniz. Jeneratör ses izolasyon kabininizden dumanların sızmasını ve dolaşmasını istemediğiniz için borunun jeneratör egzozunda tamamen sızdırmaz olduğundan emin olun.


Jeneratör Dairesi Ses Yalıtımı Uygulamaları


Jeneratör Seti Gürültüsünün Kaynakları

Jeneratör seti gürültüsü altı ana kaynak tarafından üretilir .

 • Motor gürültüsü – Bu, esas olarak mekanik ve yanma kuvvetlerinden kaynaklanır ve motorun boyutuna bağlı olarak bir metrede ölçüldüğünde tipik olarak 100 dB(A) ile 121 dB(A) arasında değişir.
 • Soğutma fanı sesi – Bu, motor boyunca ve radyatör boyunca yüksek hızda hareket eden havanın sesinden kaynaklanır. Seviyesi bir metrede 100 dB(A) ile 105 (A) dB arasında değişir.
 • Alternatör gürültüsü – Bu, soğutma havası ve fırça sürtünmesinden kaynaklanır ve bir metrede yaklaşık 80 dB(A) ile 90 dB(A) arasında değişir.
 • Endüksiyon gürültüsü – Bu, bir metrede 80 dB(A) ile 90 dB(A) arasında değişen mekanik gürültüye yol açan alternatör sargılarındaki akım dalgalanmalarından kaynaklanır.
 • Motor egzozu – Egzoz susturucusu olmadan bu, 120 dB(A) ile 130 dB(A) veya daha fazla arasında değişir ve standart bir susturucu ile genellikle minimum 15 dB(A) azaltılır.
 • Yapısal/mekanik gürültü – Bu, ses olarak yayılan çeşitli yapısal parçaların ve bileşenlerin mekanik titreşiminden kaynaklanır.
 • Jeneratör Dairesi Ses İzolasyonu m2 Fiyatları


  Jeneratör Odası Ses izolasyonu m2 fiyatı ses yoğunluğuna bağlı olarak kullanılması tespit edilen malzemelere ve işçiliğe göre değişiklik gösterir. Uygulamanız için fiyat almak isterseniz iletişim bilgilerimizi kullanarak teknik ekibimizle görüşebilir ve jeneratör odası ses yalıtımı m2 fiyatları hakkında net bilgiye sahip olabilirsiniz.

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.