Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Piramit Sünger

Yanmaz Akustik Piramit Sünger

Akustik piramit sünger mekanlarda ses sönümleyici olarak kullanılan ses yalıtım süngeri modelidir. Piramit desenli akustik süngerler duvar ve tavan kaplaması olarak kullanıma uygundur. Dekoratif görünüme sahip olması kullanım alanını oldukça fazlalaştırır. Ses yalıtımı sağlamak için piramit süngerin gözenekli yapısı ne kadar önemli ise görüntüsü de ses emilim oranı için bir o kadar önemlidir. Yumurta sünger veya düz süngerin aksine piramit süngerler daha iyi ses yutucu süngerdir.

piramit sünger

Akustik Piramit Sünger Özellikleri

  • Ham madde : Poliüretan Köpük
  • Kalınlık : 40mm - 50mm
  • Yoğunluk : 50DNS - 70DNS 90DNS
  • Ebat : 100cm x 100cm Standart ölçüsüdür.
  • Paket : 10m2 'lik paketler halinde toptan ve perakende satışı mevcuttur.
  • Renk : Siyah renkte üretilir. Farklı renkleri için ham madde de değişiklik yapılır.
  • Akustik piramit süngerler çift ağ bandı ile kendinden yapışkanlı üretilebilir.

Piramit Ses Yalıtım Süngeri Nasıl Uygulanır ?

Piramit sünger uygulaması için 2 farklı yöntem tercih edilebilir.
1. Kendinden yapışkanlı yanmaz akustik piramit sünger temin ederek akustik süngerin arkasındaki çift tarafı bantlı yapışkanın kağıdını çıkarılır. Kuru ve temiz olan sesin yansımasının engellenmesi istenilen noktaya hafif baskı yapılarak uygulanır.
2. yöntemde akustik sünger yapıştırıcısı kullanmak. Akustik ses yalıtım süngeri yapıştırıcısını yanmaz süngerin uygulanacağı bölgeye ve süngerin arka yüzeyine rulo fırça ile sürün. Çok fazla ve az olmayacak şekilde sürdükten sonra malzemeyi yine hafif baskı uygulayarak yapıştırabilirsiniz. Uygulama sırasında pürüzsüz bir işlem yapmak için modelde farklılık oluşmaması için falçata ile süngeri kesebilirsiniz.

akustik piramit sünger ses yalıtımı

Kullanım Alanları :

Alev almaz yapıya sahip ve yüksek yoğunluğu ile ses kesici olan bu akustik sünger Jeneratör odası, hidrofor dairesi, kazan dairesi, chiller grubu, tekne motoru gibi ses yalıtımı uygulamalarında. Akustik ses yutucu malzeme olduğu için daha çok stüdyo odası, akustik kabin, radyo odası, müzik odası, ses kayıt odası, toplantı salonu, kütüphane,ofis, ev sinema odası gibi mekanlarda daha çok tercih edilir.

Yanmaz Akustik Piramit Sünger Kaplama Uygulamaları

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.