Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Bariyerli Bondex Sünger

Ses İzolasyon Süngeri

Bariyerli bondex sünger gürültülü mekanlarda kullanıma uygun ses yalıtım süngeri modelimizden birisidir. Bondex süngerler geri dönüşüme uygun atık ses emici yalıtım süngerinin parçalara ayrılıp sonrasında tekrar sıkıştırılması ile elde edilir. İçerisinde kullanılan yalıtım süngerlerine ve diğer katkı ürünlerine göre yanmazlık oranı ve ses izolasyon seviyesi ayarlanır. İki sünger arasında kullanılan bariyer ise pvc yapıda çift tarafı keçeli ses izolasyon bariyeridir.

Ses yalıtım ve izolasyon projelerinde parke ve şap altı zeminde darbe ve titreşim sönümleyici olarak kullanılır. Yüksek yoğunluğu sayesinde ses kesici olmasıyla da duvar ve tavanda ses kesici bir duvar olup izolasyon sağlamak için tercih edilir.

bariyerli bondex sünger m2 fiyatları

Bariyerli Bondex Sünger Özellikleri

  • - Kalınlık : 22mm ile 102mm aralığında üretilir.
  • - Bariyer Kalınlığı : 2mm, 3mm, 4mm ve 5mm kullanılabilir.
  • - Bondex Sünger Yoğunluğu : 80 DNS ile 200 DNS
  • - Ebat : 100 x 100cm Standart ve 100 x 200cm Özel İmalat
  • - Süngerin sığmadığı zamanlarda falçata ile kesilip modellenir.
  • - Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı veya sprey yapıştırıcı ile uygulanabilir. )

Bariyerli Bondex Sünger Ses Yalıtımı Uygulama Alanı

Kullanım alanları: Bariyerli bondex süngerler gürültülü mekanlarda duvar, tavan ve zemin kaplaması olarak sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra ses izolasyonlu kapı ses geçirmez portatif kabinlerde de bariyerli bondex sünger kullanımına yer verilir. Stüdyo ses kayıt odası, cafe bar restaurant, açık ofis, home sinema salonu, toplantı odası,hastane, okul konferans salonu, tiyatro salonu, vb her mekanda kullanılabilir. Ortak duvar ses izolasyonu, alçıpan bölme duvar ses yalıtımı, katlar arası tavan ses izolasyonu ve parke altı titreşim yalıtımı uygulamasında kullanılır. İnşaat duvar araları ses bariyeri olarak, odalarda parke altı titreşim ve ses sönümlendirici olarak kullanılır.

bariyerli bondex sünger nasıl uygulanır

Bariyerli Bondex Sünger Nasıl Uygulanır ?

Bariyerli bondex süngerin uygulanabilmesi ve daha sonrasında uygulamada sorun yaşanmaması için uygulamanın profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Tekno foam size bu konuda gerekli tüm desteği ve kaliteli uygulama performansını sağlamaktadır.

Sesten şikayet edilen noktada sünger uygulanacağında bölge temiz ve kuru tutulmalıdır. Solid esaslı sıvı sünger yapıştırıcısı tutkalını ses izolasyon süngerinin uygulanacağı bölgeye ve malzemeye her yerine olacak şekilde sürdükten sonra alana uygulayın. Malzeme yoğun ve kalın tercih edildiyse özellikle yüksek alanlarda ve tavan uygulamalarında mantolama dübeli ile malzeme 5 ayrı noktasından tutturulur. Bunu malzemenin ağırlığından ötürü uygulama sonrası düşme görülmemesi için önermekteyiz.

Bariyerli Bondex Sünger Ses Yalıtımı Süngeri

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.