Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Labirent Sünger

Yanmaz Akustik Labirent Sünger

Akustik labirent sünger ortamda meydana gelen rahatsız edici sesi yani yankıyı sönümlemek için kullanılan ses yalıtım süngeri çeşididir. Labirent desenli akustik süngeri tavan ve duvar kaplaması olarak kullanabilirsiniz. Dekoratif görünüme sahip olduğu için kullanım alanı oldukça fazladır.

Akustik ses yalıtımı sağlamak için poliüretan köpükten üretilen labirent süngerin gözenekli yapısı ne kadar önemli ise şeklide ses emilim oranı için bir o kadar önemlidir. Çünkü sesin çarpıp yansıma seviyeleri dikkate alındığında sesin çarptığı noktaların sesi farklı biçimde geri gönderdiği ve emdiği yapılan testlerle kanıtlanmıştır.

labirent sünger

Akustik Labirent Sünger Özellikleri

  • Ham madde : Poliüretan Köpük
  • Kalınlık : 20mm- 30mm - 40mm - 50mm
  • Yoğunluk : 50DNS - 70DNS 90DNS
  • Ebat : 100cm x 100cm Standart ölçüsüdür.
  • Paket : 10m2 'lik paketler halinde toptan ve perakende satışı mevcuttur.
  • Renk : Siyah renkte üretilir. Farklı renkleri için ham madde de değişiklik yapılır.
  • Akustik labirent süngerler çift ağ bandı ile kendinden yapışkanlı üretilebilir.

Labirent Ses Yalıtım Süngeri Nasıl Uygulanır ?

Labirent sünger akustik düzenleme uygulaması için 2 farklı yöntem öneriyoruz.
1. Kendinden yapışkanlı yanmaz akustik labirent süngerin arkasındaki çift tarafı bantlı yapışkanın kağıdını çıkarılır. Kuru ve temiz olan sesin yansımasının engellenmesi istenilen noktaya hafif baskı yapılarak uygulanır.
2. yöntemde akustik sünger yapıştırıcısı kullanılır. Akustik ses yalıtım süngeri yapıştırıcısını yanmaz süngerin uygulanacağı bölgeye ve süngerin arka yüzeyine rulo fırça ile sürün. Çok fazla ve az olmayacak şekilde sürdükten sonra malzemeyi yine hafif baskı uygulayarak yapıştırabilirsiniz. Uygulama sırasında pürüzsüz bir işlem yapmak için modelde farklılık oluşmaması için falçata ile süngeri kesebilirsiniz.

akustik labirent sünger ses yalıtımı

Kullanım Alanları :

Alev almaz yapıya sahip ve yüksek yoğunluğu ile ses kesici olan bu akustik sünger Jeneratör odası, hidrofor dairesi, kazan dairesi, chiller grubu, tekne motoru gibi ses yalıtımı uygulamalarında. Akustik ses yutucu malzeme olduğu için daha çok stüdyo odası, akustik kabin, radyo odası, müzik odası, ses kayıt odası, toplantı salonu, kütüphane,ofis, ev sinema odası gibi mekanlarda daha çok tercih edilir.

Yanmaz Akustik Labirent Sünger Kaplama Uygulamaları

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.