Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Bondex Sünger

Ses Kesici Sünger | Ses Yalıtım Süngeri

Bondex sünger çok fazla ses dalgasının yoğun olduğu yani gürültülü mekanlarda kullanıma uygun ses yalıtım süngeri olarak tercih edilir. Geri dönüşüme uygun atık ses kesici izolasyon süngerlerinin özel makinelerde parçalara ayrılıp sonrasında tekrar birleştirilmesi ile elde edilir. İçerisinde kullanılan yalıtım süngerlerine göre yanmazlık oranı ve ses izolasyon sağlama seviyesi ayarlanabilir.

Ses izolasyon ve ses yalıtımı montajında parke ve şap altı zeminde darbe ve titreşim sönümleyici olarak kullanılırken yüksek yoğunluğu ile ses kesici olması sayesinde de duvar ve tavanda izolasyon sağlamak için tercih edilir.

bondex sünger m2 fiyatları

Bondex Sünger Özellikleri

  • - Kalınlık : 10mm ile 10cm arasında üretilebilir.
  • - Yoğunluk : 80 DNS ile 200 DNS
  • - Ebat : 100 x 100cm ve 100 x 200cm
  • - Falçata kullanarak istediğiniz ebada getirebilirsiniz.
  • - Yanmazlık : Yok ama istenirse özel projelerde yapılabilir.
  • - Opsiyon : Kendinden yapışkanlı bondex ve bariyerli bondex sünger yapılabilir .
  • - Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı veya sprey yapıştırıcı ile uygulanabilir. )

Bondex Sünger Ses Yalıtımı Uygulama Alanı

Kullanım alanları: Bondex süngerler gürültülü mekanlarda duvar, tavan ve zemin kaplaması olarak sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra ses izolasyonlu kapı ses geçirmez portatif kabinlerde de bondex sünger kullanımına çoğunlukla yer verilir. Stüdyo ses kayıt odası, cafe bar restaurant, açık ofis, home sinema salonu, toplantı odası,hastane, okul konferans salonu, tiyatro salonu, vb her mekanda kullanılabilir. Ortak duvar ses izolasyonu, alçıpan bölme duvar ses yalıtımı, katlar arası tavan ses izolasyonu ve parke altı titreşim yalıtımı uygulamasında kullanılır. İnşaat duvar araları ses bariyeri olarak, odalarda parke altı titreşim ve ses sönümlendirici olarak, ambalaj sektöründe darbe emici olarak ve spor alanlarında da salon minderi olarak kullanılır.

bondex sünger nasıl uygulanır

Bondex Sünger Nasıl Uygulanır ?

Bondex süngerin uygulanabilmesi ve daha sonrasında uygulamada sorun yaşanmaması için uygulamanın profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Tekno foam size bu konuda gerekli tüm desteği ve kaliteli uygulama performansını sağlamaktadır. Sesten şikayet edilen noktada sünger uygulanacağında bölge temiz ve kuru tutulmalıdır. Solid esaslı sıvı sünger yapıştırıcısı tutkalını ses izolasyon süngerinin uygulanacağı bölgeye ve malzemeye her yerine olacak şekilde sürdükten sonra alana uygulayın. Malzeme yoğun ve kalın tercih edildiyse özellikle yüksek alanlarda ve tavan uygulamalarında mantolama dübeli ile malzeme 5 ayrı noktasından tutturulur. Bunu malzemenin ağırlığından ötürü uygulama sonrası düşme görülmemesi için önermekteyiz.

Ses Kesici Bondex Sünger Ses Yalıtımı Projeleri

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.