Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Rebonded Süngerpan

Ses Kesici İzolasyon Süngeri

Rebonded süngerpan yükses sesin yani gürültünün olduğu ortamlarda kullanılan ses yalıtım süngeridir. Atık ses yalıtım süngerlerinin parçalanıp tekrar birleştirilmesi ile oluşur. İçerisinde kullanılan süngerlere göre yanmazlığı, akustik değeri ve ses kesim oranı ayarlanabilmektedir. Ses yalıtım uygulamalarında zeminde darbe ve titreşim sönümleyici ve yüksek yoğunluğu sayesinde de duvar ve tavanda ses kesici olarak tercih edilir.

rebonded süngerpan

Süngerpan Özellikleri

  • - Kalınlık : 10mm ile 10cm arasında üretilebilir.
  • - Ebat : 100 x 100cm ve 100 x 200cm
  • - Yoğunluk : 80 DNS ile 200 DNS
  • - Yanmazlık : Yok istenirse yüksek metrajda üretim mevcut.
  • - Opsiyon : Kendinden yapışkanlı ve bariyerli yapılabilir .
  • - Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı veya sprey yapıştırıcı ile uygulanabilir. )

Süngerpan Ses Yalıtım Süngeri Nerelerde Kullanılır ?

Kullanım alanları: Stüdyo, ofis, sinema salonu, toplantı odası, konferans salonu, tiyatro salonu, hastane, okul vb her alanda kullanıma uygundur. Bunun sebebi alçıpan bölme duvar ses yalıtımı, ortak duvar ses izolasyonu, katlar arası tavan ses yalıtımı ve parke altı titreşim yalıtımı uygulamasında kullanılır olmasıdır. İnşaat duvar araları ses bariyeri olarak, odalarda parke altı titreşim ve ses sönümlendirici olarak, ambalaj sektöründe darbe emici olarak ve spor alanlarında da salon minderi olarak kullanılır.

tekno silence ses yalıtımı uygulaması

Rebonded Süngerpan Nasıl Uygulanır ?

Ses yalıtımı gereken uygulama alanı kuru ve temiz hale getirilir. Solid esaslı sıvı yapıştırıcı tutkalı ses yalıtım süngerinin uygulanacağı bölgeye ve süngere her yerine olacak şekilde sürdükten sonra yapıştırılır. Malzeme yoğun ve kalınsa özellikle yüksek alanlarda ve tavan uygulamalarında mantolama dübeli ile malzeme 5 ayrı noktasından tutturulur. Bunu malzemenin ağırlığından ötürü uygulama sonrası düşme yapmaması için önermekteyiz.

Ses Kesici Süngerpan Ses Yalıtımı Uygulamaları

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.