Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Vicoustic Flexi Sünger

Akustik Stüdyo Paneli - Vicoustic A50 Panel

Vicoustic flexi sünger , ses dalgalarını ve yankıyı kontrol ederek ses kalitesinin bozulmadan, hedeflenen noktaya iletilmesini sağlar. Bu sayede mekan içinde ses temiz ve kaliteli bir şekilde duyulur.

Akustik ses yalıtımı projelerinde ham maddesi poliüretan köpükten üretilen vicoustic flexi a50 panelin gözenekli yapısı ses emilim seviyesi için çok önemlidir.

Akustik ses izolasyonu uygulamalarında sesin temas edip yansıdığı noktada ses dalgalarını hapseden akustik malzeme kullanılmalıdır. Ses yalıtım malzemesinin yoğunluğu ne kadar yüksekse ses kesme oranı o kadar yüksek ve yoğunluk ne kadar düşükse o kadar düşüktür. Ses iletimi, mahalde sağlanması gereken yalıtım ile aynı kefeye konmamalıdır. 50dns yoğunluğa sahip bir ürün mekanda çok iyi akustik izolasyon sağlarken duvardan odaya ses izolasyon oranı düşüktür.

vicoustic flexi a50 sünger

Vicoustic Flexi Sünger Özellikleri

  • Ham madde : Poliüretan Köpük
  • Kalınlık : 40mm - 50mm
  • Yoğunluk : 26DNS
  • Ebat : 50cm x 50cm
  • Kendinden yapışkanlı vicoustic flexi a50 panel üretimimiz mevcuttur.
  • Paket : 10m2 'lik paketler halinde toptan ve perakende satışı mevcuttur.
  • Renk : Antrasit renkte üretilir. Yüzeyi flok ve su bazlı boya ile renklendirilebilir.

Vicoustic Flexi Akustik Stüdyo Süngeri Süngeri Ses Yalıtımı

Akustik flexi kare sünger ile akustik düzenleme ve ses yalıtımı projesi için 2 farklı yöntem öneriyoruz.
1. Kendinden yapışkanlı vicoustic flexi a50 süngerin arkasındaki çift tarafı bantlı yapışkanın kağıdını çıkarılır. Kuru ve temiz olan sesin yansımasının engellenmesi istenilen noktaya hafif baskı yapılarak flexi panel uygulanır.
2. yöntemde vicoustic akustik sünger yapıştırıcısı kullanılır. Akustik ses yalıtım süngeri yapıştırıcısını vicoustic süngerin uygulanacağı bölgeye ve süngerin arka yüzeyine rulo fırça ile sürün. Çok fazla ve az olmayacak şekilde sürdükten sonra malzemeyi yine hafif baskı uygulayarak yapıştırabilirsiniz. Uygulama sırasında pürüzsüz bir işlem yapmak için modelde farklılık oluşmaması için falçata ile flexi süngeri kesebilirsiniz.

vicoustic flexi sünger ses yalıtımı

Kullanım Alanları :

Akustik ses yutucu malzeme olduğu için daha çok stüdyo odası, akustik kabin, radyo odası, müzik odası, ses kayıt odası, toplantı salonu, kütüphane,ofis, ev sinema odası gibi mekanlarda daha çok tercih edilir.

Vicoustic Akustik Sünger Kaplama Uygulamaları

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.