Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Bariyerli Akustik Sünger

Bariyerli Yanmaz Akustik Süngerler

Bariyerli akustik sünger, ses yalıtımı ve yutumunda kullanılan bir malzemedir. Bu sünger, bir akustik sünger tabakasının yanı sıra içinde yer alan yüksek yoğunluklu bariyer tabakası sayesinde daha yüksek frekanslı seslerin geçişini engeller.

Bariyerli akustik sünger, genellikle ses yalıtımı gerektiren duvarlar, tavanlar ve zeminler gibi alanlarda kullanılır. Yüksek yoğunluklu bariyer tabakası sayesinde, daha yüksek frekanslı seslerin geçişini engeller ve akustik sünger tabakası da düşük frekanslı sesleri yutar.

tekno silence

Bariyerli Akustik Sünger Özellikleri

 • Ses yalıtımı: Bariyerli alev almaz akustik sünger, yüksek yoğunluklu bariyer tabakası sayesinde daha yüksek frekanslı seslerin geçişini engeller. Bu, malzemenin ses yalıtımı özelliği kazanmasını sağlar.
 • Ses yutumu: Akustik sünger tabakası, düşük frekanslı sesleri yutar. Bu, malzemenin ses yutumu özelliği kazanmasını sağlar.
 • Yüksek yoğunluk: Bariyerli akustik süngerlerin yüksek yoğunluğu, daha etkili bir ses yalıtımı ve yutumu sağlar.
 • Yangın geciktirici: Bariyerli akustik ses emici sünger, yangın geciktirici özelliklere sahiptir ve yangın güvenliği için tercih edilir.
 • Kolay uygulanabilirlik: Bariyerli akustik yalıtım süngeri, kolayca uygulanabilen bir malzemedir. Yapıştırıcı veya vida ile duvarlara veya tavanlara kolayca monte edilebilir.
 • Estetik görünüm: Bariyerli yanmaz akustik sünger, çeşitli renklerde ve tasarımlarda bulunabilir, böylece estetik açıdan da hoş bir görünüm sağlayabilir.

Bariyerli Akustik Sünger Ses Yalıtımı Uygulama Alanları

Bariyerli yanmaz akustik sünger, yüksek ses seviyelerinin bulunduğu ve ses yalıtımına ihtiyaç duyulan birçok farklı alan için kullanılabilir. Ayrıca, yangın güvenliği için tasarlanmış olduğundan, yangın riski olan alanlarda da tercih edilir. Bazı kullanım alanları şunlardır:

 • Konser Alanları: Yüksek ses seviyeleri nedeniyle konser salonları için bariyerli yanmaz akustik sünger ideal bir seçimdir.
 • Stüdyo Kayıt Odaları: Kayıt stüdyoları, radyo istasyonları ve televizyon stüdyoları için de ses yalıtımı ve ses yutumu sağlamak amacıyla kullanılabilir.
 • Fabrikalar: Fabrikalarda üretim hatlarından kaynaklanan yüksek ses seviyelerini azaltmak için de kullanılabilir.
 • Sağlık Ocakları Hastaneler: Hastanelerde, yüksek ses seviyelerini azaltmak ve hasta konforunu artırmak için bariyerli yanmaz akustik sünger kullanılabilir.
 • Okullar: Sınıflarda öğrencilerin konsantrasyonunu artırmak ve öğrenme ortamını iyileştirmek için bariyerli yanmaz akustik sünger kullanılabilir.
 • Sinema Salonları: Sinemalarda da yüksek ses seviyeleri nedeniyle bariyerli yanmaz akustik sünger kullanımı yaygındır.
tekno silence ses yalıtımı uygulaması

Bariyerli Yanmaz Akustik Sünger Nasıl Uygulanır ?

Ses yalıtımı gereken uygulama alanı kuru ve temiz hale getirilir. Solid esaslı sıvı yapıştırıcı tutkalı bariyerli süngerin uygulanacağı bölgeye ve süngere her yerine olacak şekilde sürdükten sonra yapıştırılır. Özellikle mekanik bölgelerde daha sonrasında mantolama dübeli ile malzeme 5 ayrı noktasından tutturulur. Bunu malzemede kullanılan bariyer ağırlığından ötürü önermekteyiz. Yüzeyinde ses emici akustik sünger olduğu için daha çok son katmanda kullanılmasını tavsiye ederiz. Ses süngere çarpar ve gözeneklerinde hapsolarak ses yalıtım oranını arttırır.

Tekno Silence Ses Yalıtımı Uygulamaları

Bariyerli Yanmaz Akustik Sünger m2 Fiyatları

Bariyerli yanmaz akustik sünger fiyatları, malzemenin kalitesine, yoğunluğuna, boyutuna ve satın alınacak miktarına göre değişebilir. Ayrıca, satın alınacak malzemenin markası da fiyatı etkileyebilir. Bariyerli yanmaz akustik süngerlerin metrekare fiyatı genellikle 100 TL ile 550 TL arasında değişebilir. Bu fiyatlar, özel taleplerinize göre daha yüksek veya daha düşük olabilir. Toptan satın alma durumunda fiyatların daha uygun olması mümkündür. Ancak, bariyerli yanmaz akustik süngerin kalitesi ve performansı önemli olduğundan, fiyat konusunda en düşük seçenekler her zaman en iyi seçenek olmayabilir.

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.