Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Yumurta Sünger

Yanmaz Akustik Yumurta Sünger

Akustik yumurta sünger mekanlarda ses sönümleyici olarak kullanılan ses yalıtım süngeri modelidir. Yumurta desenli akustik süngerler duvar ve tavan kaplaması olarak kullanıma uygundur. Dekoratif görünüme sahip olması kullanım alanını oldukça fazlalaştırır. Ses yalıtımı sağlamak için yumurta viyol süngerin gözenekli yapısı ne kadar önemli ise görüntüsü de ses emilim oranı için bir o kadar önemlidir.

yumurta sünger

Akustik Yumurta Viyol Sünger Özellikleri

  • Ham madde : Poliüretan Köpük
  • Kalınlık : 20mm, 30mm, 40mm - 50mm
  • Yoğunluk : 50DNS - 70DNS 90DNS
  • Ebat : 100cm x 100cm Standart ölçüsüdür.
  • Paket : 10m2 'lik paketler halinde toptan ve perakende satışı mevcuttur.
  • Renk : Siyah renkte üretilir. Farklı renkleri için ham madde de değişiklik yapılır.
  • Akustik yumurta süngerler çift ağ bandı ile kendinden yapışkanlı üretilebilir.

Yumurta Ses Yalıtım Süngeri Nasıl Uygulanır ?

Yumurta sünger ses yalıtımı ve akustik düzenleme uygulaması için 2 farklı yöntem kullanılır.
1. Kendinden yapışkanlı yanmaz akustik yumurta viyol sünger temin ederek akustik sünger arkasındaki çift tarafı bantlı yapışkanın kağıdını çıkarılır. Kuru ve temiz olan sesin yansımasının engellenmesi istenilen noktaya hafif baskı yapılarak yumurta süngerler uygulanır.
2. yöntemde akustik sünger yapıştırıcısı kullanmak. Akustik ses yalıtım süngeri yapıştırıcısını yanmaz süngerin uygulanacağı bölgeye ve süngerin arka yüzeyine rulo fırça ile sürün. Çok fazla ve az olmayacak şekilde sürdükten sonra malzemeyi yine hafif baskı uygulayarak yapıştırabilirsiniz. Uygulama sırasında pürüzsüz bir işlem yapmak için modelde farklılık oluşmaması için falçata ile süngeri kesebilirsiniz.

akustik yumurta sünger ses yalıtımı

Kullanım Alanları :

Alev almaz yapıya sahip ve yüksek yoğunluğu ile ses kesici olan bu akustik ses emici sünger Jeneratör odası, hidrofor dairesi, kazan dairesi, chiller grubu, tekne motoru gibi ses yalıtımı uygulamalarında. Akustik ses yutucu malzeme olduğu için daha çok stüdyo odası, akustik kabin, radyo odası, müzik odası, ses kayıt odası, toplantı salonu, kütüphane,ofis, ev sinema odası gibi mekanlarda daha çok tercih edilir.

Yanmaz Akustik Yumurta Sünger Kaplama Uygulamaları

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.