Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Bateri Odası Gürültü İzolasyonu

Davul Odası Akustik Ses Yalıtımı Malzemeleri

Bir bateri odası gürültü izolasyonu ses yalıtımı uygulamaları müstakil binalarda da çok katlı binalarda da önemlidir. Bu uygulamalar ya tüm sesin odadan çıkmasını tamamen engelleyen çok büyük bir inşaat zorluğu olabilir ya da odanın dışarıdakiler için daha az gürültülü olmasını sağlayan temel yöntemler olabilir.

Gereksinimleriniz ne olursa olsun, bir akustik bateri seti çalıyorsanız, bir odanın davullar için ses yalıtımı yapılması her zaman gereklidir. Bu enstrüman çok gürültülüdür ve herhangi bir ses yalıtımı olmaksızın her zaman rahatsızlığa neden olur.

Bazı temel ses yalıtımını bile gerçekleştirmek için zaman ayırın; evinizdeki herkes ve komşularınız tüm çabalarınızı takdir edecektir.

bateri odası ses izolasyonu malzemeleri

Bateri Odası Ses Yalıtımı


Davullar, ses yalıtımı dünyasında özeldir. Diğer müzik odalarının ses yalıtımı için atacağınız adımlar benzer olsa da davul bambaşka bir konudur.

Davullar darbeye dayanır. Darbe gürültüsü veya yapı gürültüsü, bir nesnenin diğerini "çarpması" ve nesneden yayılan titreşimlerin sonucu olarak ortaya çıkan sestir. Temel olarak tavanınızdan duyduğunuz, koşan insanların veya hareket eden mobilyaların sesleri, çarpma sesi olarak tanımlanır. Davul çalmak için kelimenin tam anlamıyla onlara vurmanız gerekir. Bu titreşim aletten zemine geçer ve dışarı yayılır.

Davullar düşük frekanslar üretir. Düşük frekanslı sesin hareket şekli nedeniyle , ses dalgaları çok daha uzun süre devam eder ve bloke edilmesi veya emilmesi daha zordur. Çoğu müzik odası, genellikle oldukça iyi bir ses emme ürünü olan akustik sünger uygular. Ancak akustik sünger, düşük frekansları emmede en az etkili seçenektir, bu da davul odaları için harika bir seçim olmadığı anlamına gelir. .

bateri odası gürültü izolasyonu malzemeleri

Bateri Odası Gürültü İzolasyonu Ses Yalıtımı Malzemeleri

Mevcut duvar ve tavan yüzeylerine yapılan ses yalıtımı uygulaması ile bina inşaat akustiği sırasındaki uygulamalarda kullanılan ürünlerde benzerlik mevcuttur. Ses yalıtım süngeri çeşitleri; bondex sünger, bariyerli bondex sünger, bariyerli akustik sünger, bariyerli akustik bondex ve süngerpan gibi ürünlerdir.Tecsound, heavy layer epdm bariyer ve keçeli pvc ses yalıtım bariyeri ince olmasına rağmen yoğunluğu fazla olan ses kesici malzemeler olarak kullanılır.


ses yalıtım süngeri ses yalıtım malzemeleri

Ses Yalıtım Süngeri

akustik sünger ses yalıtım malzemeleri

Akustik Sünger

şap altı ses yalıtım malzemeleri

Parke ve Şap Altı Ses Yalıtım Şilteleri

akustik zemin kaplama ses yalıtımı malzemeleri

Akustik Zemin Kaplama

tecsound bariyer ses izolasyon malzemeleri

Ses İzolasyon Malzemeleri

akustik ses yalıtım kabini

Ses Yalıtım Kabini

ses yalıtım perdesi

Ses Yalıtım Perdesi

Akustik ses yalıtım panelleri pet polyester keçe, akustik kumaş kaplı panel, akustik stüdyo paneli ahşap difüzör ve akustik ahşap paneller. Kauçuk alçıpan profil bandı, sünger yapıştırıcısı, akustik mastik ve akustik alçıpan ses izolasyon malzemeleri uygulama aşamasında ihtiyaç duyulur. Zemin döşemeleri için parke, şap ve seramik altında; ses yalıtım keçesi, evapan, mantarlı kauçuk levha, mantar şilte kullanılır. Zemin yüzeylerinde akustik karo halı kauçuk tabanlı rulo halı kullanılır. Ses yalıtım perdesi, akustik lamine cam, çift ve tek kanat akustik ahşap kapı her alanda kullanıldığı gibi bateri odalarında da çok kullanılan ses yalıtım malzemeleridir.

bateri odası gürültü izolasyonu sünger kaplama

Bateri Odası Gürültü İzolasyonu Nasıl Yapılır ?

Bir davul odasının nasıl ses geçirmez hale getirileceğini arıyorsanız, sizi bilgilendirmek ve en iyi hizmeti sağlamak için buradayız. Öncelikler açısından, en önemlisinden başlayarak bir davul odasını ses geçirmez hale getirmek için atılması gereken adımlar şunlardır:


  • Önce duvarları, tavanı ve zemini sesten yalıtın
  • Alt döşemeye mantar ve kauçuk esaslı ses yalıtım şilteleri ekleyin
  • Kapı ve pencerelerin etrafında ses geçirmez conta ve giyotin kullanın
  • Son katmanda sesi absorbe edecek akustik panel ve sünger ürünleri kullanın
bateri odası gürültü izolasyonu akustik panel kaplama

Sadece ses yalıtımına değil, ses emilimine odaklanmanız önemlidir. Odanıza sadece ses yalıtımı yaparsanız, ancak herhangi bir akustik işlem yapmazsanız, hiçbir şey duyamaz hale gelirsiniz ve kendinizi odadan dışarı atarsınız. Odayı etkili bir şekilde ses geçirmez hale getirdiyseniz, bu, tüm sızıntıları kapattığınız anlamına gelir, bu nedenle sesin gidecek hiçbir yeri yoktur. Sesin gidecek hiçbir yeri yoksa, davul odanızda ses olduğundan daha yüksek olacaktır.


Bateri Odası Ses Yalıtımı Uygulamaları


Bateri Odası Ses İzolasyonu m2 Fiyatları


Bateri davul odası ses izolasyonu m2 fiyatı ses yoğunluğuna bağlı olarak kullanılması tespit edilen malzemelere ve işçiliğe göre değişiklik gösterir. Uygulamanız için fiyat almak isterseniz iletişim bilgilerimizi kullanarak teknik ekibimizle görüşebilir ve bateri ses yalıtımı m2 fiyatları hakkında net bilgiye sahip olabilirsiniz.

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.