Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Asansör Dairesi Ses İzolasyonu

Asansör Boşluğu Ses Yalıtımı Malzemeleri

Gürültü yapan ve rahatsız eden asansör seslerinden kurtulmak için asansör dairesi ses izolasyonu uygulamaları yapmaktayız. Asansör sesleri birçok farklı yerde farklı rahatsızlıklar yaratabilmektedir. Örneğin siz uyurken asansör kullanımı sırasında çıkan seslerden uykunuz bölünebilir.


Ses Yalıtımı asansör odalarında yapılan uygulamalarda da etkili sonuçlar oluşturmaktadır. Ses bir ortamda dağılırken diğer fiziksel olaylar gibi gerçekleşir. Bir parçası engele çarparak yansır ve diğer parçası engel tarafından yutulur. Bu tür ortamlarda ses izolasyonunda etkili sonuçlar alınabilir.

asansör dairesi ses izolasyonu malzemeleri

Asansör Ses Yalıtımı


Ses bir ortamda yayılırken bir engelle karşılaştığında diğer fiziksel olaylar gibi üç temel şekilde davranır. Sesin bir kısmı karşılaştığı engelden yansır, bir kısmı engel tarafından yutulur ve geri kalanı da engelin diğer tarafına geçer. Çevre güvenliğini ve cihazın performansını düşürmeden en iyi ses yalıtımı yapılması önemlidir. Gürültü ile mücadelede en etkin yol olan gürültü kontrolü, gürültünün insanlar üzerindeki zararlı etkilerini en aza indirmek için alınması gereken önlemleri kapsamaktadır. Ses yalıtımı ve asansör dairesi ses izolasyonu uygulaması yapılırken bütçenize göre sesi istenilen derecede kesecek ürünler belirlenir.

Asansör Dairesi Ses Yalıtımı Malzemeleri

Bir asansörden gelen gürültüyü engellemek için en iyi seçenek ya bitişik duvara en uygun ses yalıtım malzemesi eklemek ya da onu ses izolasyonlu kabin içine almaktır. Soruna en iyi çözüm, asansöre ne kadar yakın olduğunuza ve hangi tür gürültüyü engellemeniz gerektiğine bağlı olacaktır.


ses yalıtım süngeri asansör dairesi ses izolasyonu malzemeleri

Ses Yalıtım Süngeri

akustik sünger ses yalıtım malzemeleri

Akustik Sünger

şap altı ses yalıtım malzemeleri

Ses Yalıtım Şilteleri

tecsound bariyer ses izolasyon malzemeleri

Ses İzolasyon Malzemeleri

asansör dairesi ses izolasyonu malzemesi

Asansör Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Asansör dairesindeki sesi yalıtmak için öncelikle alandaki ses miktarının ölçümü yapılmalıdır. Ses asansör dairesinden diğer uca kadar yayılır. Bu da binada bulunan tüm yaşayanları rahatsı eder. Mevcut duvarın üzerine ses yalıtım süngeri uygulanır. Eğer ses şiddeti fazla ise bariyerli ses kesici sünger kullanılır. Süngerin üzerinde hava boşluğu bırakmak için 5cm galvaniz veya ahşap karkas ile uygulama yapılır. Yüzey alçıpan ile kapatılıp en uygun ses izolasyon bariyeri yapıştırılır. Yüzey tekrar alçıpan gibi izolasyon malzemesi ile örtülür. Kenar kısımlar akustik mastik ile doldurulup sesin hiçbir yerden kaçmaması sağlanır.

Asansör Ses Yalıtımı Uygulamaları


Asansör Ses İzolasyonu m2 Fiyatları


Asansör Ses izolasyonu m2 fiyatı ses yoğunluğuna bağlı olarak kullanılması tespit edilen malzemelere ve işçiliğe göre değişiklik gösterir. Uygulamanız için fiyat almak isterseniz iletişim bilgilerimizi kullanarak teknik ekibimizle görüşebilir ve ofis ses yalıtımı m2 fiyatları hakkında net bilgiye sahip olabilirsiniz.

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.