Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Ses İzolasyonu

Gürültü Kontrolü Titreşim İzolasyonu Ses Yalıtımı

Ses izolasyonu, gürültü kirliliği ve titreşim kontrolü dediğimiz alanlarda yapılan işlemlerdir. Nerelerde ses izolasyonu uygulanır ? Fabrika, sanayi tesislerinde, mekanik cihaz kabinlerinde, jeneratör odasında, asansör dairesinde, havalandırmalarda vs.


Tekno Foam ses geçişini engelleyerek daha sessiz yaşanabilir ortam elde etmek için yapılan uygulamalardır. Bitişik nizami duvar, odalar arası veya katlar arası fark etmeksizin her alanda gürültü izolasyonu yapılabilir.

ses izolasyonu

Akustik Ses İzolasyonu


Akustik ses yalıtımı son katman yüzeyde kullanılan ses yalıtım malzemeleri ile sağlanır. Akustik sünger, pet polyester keçe panel veya kumaş kaplı paneller tavan ve duvar kaplama işlemlerinde kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler sayesinde ofisinizde, stüdyo odanızda, toplantı salonunuzda, sinema salonunuzda, evinizde vs kendi zevkinize uygun tasarımlar elde edebilirsiniz. Zeminde akustik karo halı ve rulo halı ile zemin kaplama işlemi yapılır.

akustik ses izolasyonu malzemeleri
akustik ses izolasyonu

Ses İzolasyonu Malzemeleri

Duvar tavan zemin kaplama uygulamalarında titreşim, gürültü ve akustik yalıtım malzemeleri değişiklik göstermektedir. Duvar ve tavan ses yalıtımı uygulamalarında ses izolasyonu sağlanması için kullanılan izolasyon malzemesi arasında pek fark yoktur. Bariyerli süngerpan, rebonded süngerpan, echobone bondex - bondeks sünger en çok kullanılan ses izolasyon süngeridir. Epdm heavy layer ses bariyeri, tecsound ses yalıtım bariyeri, ses yalıtım alçıpan profil bandı, sünger yapıştırıcısı, akustik mastik ve akustik alçıpan ses izolasyon malzemeleri arasındadır. Zemin döşemeleri için parke, şap ve seramik altında; ses yalıtım keçesi, evapan, mantarlı kauçuk levha, mantar şilte kullanılır.


ses izolasyonu nasıl yapılır

Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır ?

Ses izolasyon uygulamaları yapılacak alana göre farklılık göstermektedir. Peki nedir bu farklılıklar ? Ses izolasyonu mevcut inşaat akustiği sırasında da yapılabilir veya bina akustiği sırasında da yapılır. Alçıpan bölme duvar ses yalıtımı uygulaması ile mevcut bitmiş beton yüzeyine ses yalıtımı çalışması aynı olmamaktadır.


Aynı şekilde zeminde parke altında yapılan uygulama ile şap altı izolasyonu da bir olmaz. Hatta ve hatta normal bir bina inşaatı sırasında atılan şapla büyük bir plaza inşaatı sırasında atılan şapta aynı olmayabilir. Sizlere projenizde uygulama yapılırken hangi detaylara dikkat etmeniz gerektiğine dair bilgi verebilmemiz için bizimle tüm detayları paylaşmanız daha faydalı olacaktır.


Ses İzolasyon Uygulamaları


Ses İzolasyonu m2 Fiyatları


Ses izolasyonu m2 fiyatı ses yoğunluğuna bağlı olarak kullanılması tespit edilen malzemelere ve işçiliğe göre değişiklik gösterir. Uygulamanız için fiyat almak isterseniz iletişim bilgilerimizi kullanarak teknik ekibimizle görüşebilir ve ses izolasyonu fiyatları hakkında net bilgiye sahip olabilirsiniz.

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.