Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Ses Yalıtım Süngeri

Ses Kesici İzolasyon Süngerleri

Ses yalıtım süngeri, dokunuşta yastık hissi veren daha hafif ürünler olma eğilimindedir. Oda yüzeylerini "yumuşatan" bu süngerler, konferans salonları, restauran, müzik stüdyo odaları ve spor salonları gibi daha geniş alanlarda yankıları bastırır. Böylece herkes konuşmacıları anlayabilir ve müzik etkinliklerinin keyfini dinlemeye zorlanmadan çıkarabilir.


İnşaat akustiği uygulamalarında yani bina inşaatı sırasında yapılan yalıtım uygulamalarında en çok tercih edilen uzun ömürlü ürünlerdir.

ses yalıtım süngeri m2 fiyatları

Akustik ses izolasyonu süngerlerinin; ses emilimi, alev almazlık test raporları ve sertifikaları mevcuttur.


Daha kalın ses yalıtım süngerleri daha fazla ses dalgasını emer ve karşı tarafa geçmesini engeller. Kapalı bir alanında ne kadar ses yalıtımı süngeri yerleştirdiğiniz, odada yaşanan ses azalım miktarını da etkiler. İhtiyaçlarınızı karşılamak için kaç adet ses yalıtım süngeri gerektiğini belirlemek için Tekno Foam, ses dalgalarını emmek ve dönüştürmek için gerekli sünger sayısına ilişkin verileri sağlamak için oda analiz hizmetleri sunar.

Ses Yalıtım Süngeri Modelleri

labirent akustik sünger yanmaz akustik sünger

Yanmaz Akustik Sünger

Alev almaz ses yutucu akustik süngerler mekanik ortamlarda kullanıma uygundur. Yeni ses yalıtımı yönetmeliğinde yangına sebebiyet verebilecek alev yürütecek ürünler kullanılmamalı maddesi yer alıyor. Bu nedenle yanmaz akustik süngerler akustik yalıtım uygulamaları kadar gürültü izolasyonu gerektiren ortamlarda da kullanılmaya başlanmıştır. Bu ürün grubumuz piramit, yumurta, labirent ve düz yüzey formuna sahiptir.

akustik sünger duvar kaplama malzemeleri

Akustik Sünger

Akustik süngerler ses emici dekoratif yalıtım süngeridir. Evinizde, küçük çaplı kurduğunuz youtube stüdyo ses kayıt reji odanızda kullanabilirsiniz. Vicoustic flexi a50 sünger, basstrap, akustik bass küpü, tekno touch sünger zigzag sünger bu ürün grubuna girmektedir. Yanmaz süngerlerde olduğu gibi alev almaz özelliği olmayan piramit yumurta labirent ve düz süngerlerde Tekno Foam bünyesinde mevcuttur.

piramit akustik sünger fiyatları

Bondex Sünger

Atık kırpıntı sünger ve kumaş parçaları kullanılarak üretilir. İnşaat akustiği uygulamalarında ses geçişini engellemek için tercih edilir. 100 Dansite ile 180 Dansite aralığında yoğunluğu / 10mm - 20mm - 30mm- 40mm ve 50mm standart olmak üzere 100mm kalınlığında üretilebilir.

alev almaz düz sünger

Bariyerli Bondex Sünger

Bondex sünger ne kadar yoğun olsa da çok yüksek frekanslarda yapılan ses yalıtımı ile daha etkili sonuç almak için yoğunluğu daha fazla olan pvc bariyer ile beraber kullanılmalıdır. Bu sayede yapılan ses izolasyonu katman sayısı daha az yapılıp alandan pay bırakılır.

piramit akustik sünger fiyatları

Süngerpan

Yan daireden üst kattan veya alt kattan gelen seslerden şikayetçiyseniz yapacağınız şey bellidir; ses yalıtımı. Bunun için gerekli ses izolasyon malzemelerinden birisi süngerpandır. 100 dns ile 200 dns aralığında yoğunluklara sahiptir.

bariyerli süngerpan m2 fiyatları

Bariyerli Süngerpan

Süngerpan ne kadar iyi ses yalıtım süngerlerinden olsa da çok yüksek desibele sahip alanda yapılan ses yalıtımında yetersiz kalabilir. Katman sayısını arttırmak yerine alanı daraltmamak için pvc bariyer ile lamine edilmiş modelini kullanıyoruz.

akustik basotect melamin sünger

Basotect Melamin Sünger

Antibakteriyel, kesinlikle alev almaz, hafif, kolay uygulanabilir, beyaz ve açık gri renklere sahip akustik ses emici sünger modelimiz. Düşük yoğunluğuna rağmen akustik düzenleme sağlayabilecek yapıya sahiptir.

bariyerli yanmaz akustik sünger

Bariyerli Yanmaz Akustik Sünger

Hem ses kesici hem de ses emici olan epdm ve pvc bariyerli alev almaz ses yalıtım süngeri modelimizdir. Poliüretan süngerde olduğu gibi melamin süngerde de bariyerli sünger mevcuttur.

süngerpan ses yalıtım süngeri uygulaması

Ses Yalıtım Süngeri Nasıl Uygulanır ?


Akustik ses izolasyonu yapılması gereken uygulama alanı kuru ve temiz hale getirilir. Solid esaslı sıvı yapıştırıcı tutkalı alev almaz süngerinin uygulanacağı bölgeye ve süngere her yerine olacak şekilde sürdükten sonra yapıştırılır. Malzeme ağır ve özellikte tavanda uygulama yapılıyorsa mantolma dübeli ile tutturmalısınız.


Ses Yalıtımı Süngerleri Nerelerde Kullanılır ?


Ses yalıtım süngerlerinin kullanılamaz olduğu bir yer yoktur. Çünkü süngerler hem kapalı yüzeyde hem de açık yüzeyde kullanılabilir farklı özelliklere sahiptir. Kimi alev almaz iken diğeri yanıcı olabilir. Biri açık alanda kaldığında sararıp kötü bir görüntü oluştururken diğeri açık alanda kullanılıp akustik tasarım sağlar. Ses yalıtımı yaptırmak istediğiniz alanda hangi ses izolasyon malzemesi kullanacağınızdan emin değilseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ses Yalıtım Süngeri İzolasyon Uygulamaları

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.