Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımı

Bitişik Duvarlarda Ses İzolasyonu

Alçıpan bölme duvar ses yalıtımı uygulamaları, bir odanın içindeki gürültüyü diğer odalara veya dışarıya yaymamak için yapılır. Bu nedenle, ofislerde, evlerde, okullarda, hastanelerde ve diğer binalarda, gürültüyü azaltmak için alçıpan bölme duvarlar kullanılır.


Tek karkas veya çift karkaslı bölme duvar uygulamalarında kullanacağınız ses yalıtım malzemeleri ile tuğla duvarın sağlayabileceği ses yalıtım oranından fazla sonuç elde edersiniz. Bunun için firmamızdan gerekli ses yalıtım malzemelerini temin edebilir, akustik projelendirme ve uygulama hizmeti alabilirsiniz.

Alçıpan bölme duvarların ses yalıtımı özellikleri, duvarların kalınlığı, kullanılan yalıtım malzemesi ve uygulama yöntemine bağlıdır. Yüksek kaliteli alçıpan bölme duvarlar, yüksek performanslı ses yalıtımı sağlayabilir.

alçıpan bölme duvar ses yalıtımı malzemeleri

Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımı Malzemeleri

Alçıpan bölme duvarların ses yalıtımı için kullanılan en yaygın Ses yalıtım malzemeleri bariyerli bondex sünger, taşyünü, süngerpan izolasyonudur. Bu malzemeler, duvarın içindeki ses titreşimlerini emerek ve soğurarak duvarın ses geçirgenliğini azaltır. Bunlarla birlikte ses izolasyon bariyerleri çift alçıpan arası uygulanarak ses izolasyonu verimini arttıran diğer ürünlerdir. Bu ürünler epdm, pvc ve tecsound bariyer olabilir.

Alçıpan bölme duvarların ses yalıtımı için kullanılan bir diğer malzeme, ses geçirmez bantlardır. Bu bantlar, duvarın kenarlarına yerleştirilir ve sesin duvarın çevresinden geçmesini önler. Bunun gibi ses yalıtımına yardımcı sünger yapıştırıcısı, akustik mastik ve akustik strip de diğer kullanılabilir malzemeler arasındadır.

bölme duvar ses yalıtımı
alçıpan bölme duvar ses yalıtımı m2 fiyatı

Alçıpan Bölme Duvar Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır ?

Alçıpan bölme duvar ses izolasyonu yapmak için aşağıdaki adımlar izlenebilir: Unutmayın bu işlemler profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır. Tekno Foam olarak tüm ses yalıtımı uygulamalarında profesyonel olduğumuzu belirtmek isteriz. Gürültü şikayetlerinize en uygun fiyatlı kaliteli sonuç elde etmek için firmamızla iletişime geçiniz.

  • 1- Duvarın kalınlığı, yalıtım malzemeleri, membranlar ve bantlar gibi diğer malzemeleri belirleyin. Tasarım, hangi malzemelerin kullanılacağına ve uygulamanın nasıl yapılacağına karar vermenize yardımcı olacaktır.
  • 2- Karkas için seçtiğiniz malzemeyi ölçülendirin, kesin ve montajlayın.
  • 3- Montajladıktan sonra, yalıtım malzemelerini panellerin arasına yerleştirin. Cam yünü, taş yünü veya bondex sünger izolasyonu gibi bir yalıtım malzemesi kullanabilirsiniz. Yalıtım malzemelerinin duvarın kalınlığına tam olarak sığdığından emin olun.
  • 4- Ses seviyesine göre çift karkas veya tek karkas uygulaması yapılır. Bizim önerimiz çift karkas yapıp arasında en az 5 cm hava boşluğu bırakmanızdır.
  • 5- Belirlenen izolasyon malzemesi uygulandıktan sonra karkas üzerine ses bandı uygulayıp, çift tarafı alçıpanlı ses bariyeri uygulayabilirsiniz.
  • 6- Alçıpan kapandıktan sonra oluşan boşlukları akustik mastik ile doldurup, üzerine sıva çekebilirsiniz. Son işlem duvar kağıdı veya boya olabilir bu sizin tercihinize bağlıdır.

Yukarıdaki adımlar, alçıpan bölme duvarın ses izolasyonu için genel bir rehberdir. Ancak, uygulamanın gereksinimleri, bina tipi ve bütçe gibi faktörler dikkate alınarak, uygulama yöntemi değişebilir.

alçıpan bölme duvar ses izolasyonu
ofis alçıpan bölme duvar ses yalıtımı

Bölme Duvar Ses Yalıtımı m2 Fiyatı Nedir ?

Bölme duvar ses yalıtımı m2 fiyatı, kullanılan malzemelere, uygulama yöntemine ve işin yapılacağı yerin bölgesel faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Fiyatların belirlenmesinde ayrıca işin niteliği, işin süresi, işin boyutu ve işin aciliyeti gibi faktörler de etkili olabilir.

Bununla birlikte, genel olarak alçıpan bölme duvar ses yalıtımı m2 fiyatı, malzeme kalitesi, uygulama yöntemi ve diğer faktörlere bağlı olarak 500 TL ile 1500 TL arasında değişebilir. Bu fiyat aralığı, yalıtım malzemesi, membran ve diğer malzemelerin maliyetlerini, işçilik ücretlerini ve diğer giderleri kapsamaktadır. Ancak, kesin bir fiyat teklifi için işin kapsamı ve detayları hakkında bir uzman ile iletişime geçmek önerilir.

Alçıpan Bölme Duvar Ses İzolasyonu Uygulamaları

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.