Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Stüdyo Odası Ses Yalıtımı

Akustik Stüdyo Ses İzolasyon Malzemeleri

Stüdyo odası ses yalıtımı; müzik prodüksiyonu, podcasting veya diğer ses işi türleri için bir ev kayıt stüdyosu kurarken öncelik vermeniz gereken önemli bir konudur. Piyasadaki en pahalı kayıt ekipmanını edinebilirsiniz ama dinleyicileriniz sesle çalışmaya elverişli olmayan bir ortamda kayıt yapıp yapmadığınızı yine de anlayabilir. Bu nedenle, en iyi kalitede ses kaydı almak için stüdyo odası ses izolasyonu uygulamalarına öncelik vermeniz gerek.

akustik stüdyo masası üreticisi

Stüdyo Odası Akustik Kaplamaları


Ses geçirmez bir alan, evde ses kaydı yapan müzisyenler, seslendirme sanatçıları, sinema oyuncuları ve podcast sunucuları için kullanışlıdır. Bir odayı uygun bir ev kayıt stüdyosuna dönüştürmek için ses yalıtımı yapmanın birçok yolu vardır.


Bir stüdyonun akustik düzenlemesi ve sesi kadar, stüdyonun bulunduğu binanın diğer sakinlerini rahatsız etmeden istenildiği zaman kullanılabilmesi için ses yalıtımı da önemlidir. Optimum ses yalıtımının analizi ve tasarımı için TEKNO FOAM özel yazılım ve modern yüksek kaliteli çözümler kullanır. Projenin yürütülmesinden sonra, elde edilen sonuçları ölçümlerle doğrular ve müşterinin gereksinimleri olarak belirlenen proje değerlerini kanıtlarız.

stüdyo odası ses izolasyonu

Stüdyo Odası Ses Yalıtımı Malzemeleri

İster birinci sınıf bir kayıt stüdyosu ister küçük, kişisel prova alanı kurun, müzik için bir odanın nasıl ses geçirmez hale getirileceğini bilmek tüm müzisyenler için temel bir beceridir. Ses iletimi ya hava kaynaklıdır (yani havanın bir mekandan diğerine geçmesi için bir yol vardır) ya da yapı kaynaklıdır (oda malzemeleri titreşir ve diğer mekanlara geçer).


Hava yoluyla iletilen seslerin engellenmesi için bondex sünger bariyerli akustik sünger gibi yüksek yoğunluklu izolasyon malzemeleri kullanmalısınız. Alçıpan arası katmanlı uygulamalarda epdm pvc tecsound bariyer gibi ses yalıtım bariyerleri. Zeminde titreşim kaynaklı oluşan seslerde akustik şilte ses yalıtımlı keçe mantar ve kauçuk katkılı levhalar kullanılır. Hem akustik hem izolasyon için zeminde karo halı duvardan duvara kauçuk tabanlı halı tercih edilir. Akustik duvar ve tavan kaplamaları için kumaş kaplı panel, akustik paravan, akustik piramit sünger, akustik yumurta sünger, akustik ahşap difüzör sıklıkla kullanılır. Mikrofon paneli ses yalıtımlı perde stüdyo masası ses geçirmez cam ve akustik ahşap kapı da diğer ürünlerdir.


Son zamanların en popüler stüdyo malzemeleri akustik stüdyo kabini. Ses geçirmez stüdyo ses kayıt kabinleri istenilen boyutta üretilir. Havalandırma elektrik sistemi gibi pek çok akla gelebilecek gereken özellikler kabinlerde mevcuttur.


ses yalıtım süngeri ses yalıtım malzemeleri

Ses Yalıtım Süngeri

akustik sünger ses yalıtım malzemeleri

Akustik Sünger

şap altı ses yalıtım malzemeleri

Parke ve Şap Altı Ses Yalıtım Şilteleri

akustik zemin kaplama ses yalıtımı malzemeleri

Akustik Zemin Kaplama

tecsound bariyer ses izolasyon malzemeleri

Ses İzolasyon Malzemeleri

akustik ses yalıtım kabini

Ses Yalıtım Kabini

asma tavan sistemleri ses yalıtım malzemeleri

Asma Tavan Sistemleri

akustik stüdyo odası ses yalıtımı

Stüdyo Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Dış gürültüyü büyük ölçüde azaltan ve engelleyen bir "oda içinde oda" oluşturduktan sonra, geri dönüp ses yalıtımınızı zayıflatabilecek hava boşluklarını kontrol etmeniz gerekir. Önemli miktarda gürültünün içeri ve dışarı sızabileceği ahşap pencereler, borular, havalandırma delikleri ve kapı çerçeveleri gibi birkaç alanı gözden kaçırmış olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken stüdyo gürültüsünü içeri ve dışarıdaki gürültüyü dışarıda tutmak için onları kapatmak.


Ses emilimini ve yayılmasını ele alan önlemlerin bir kombinasyonunu kullanarak odanızın akustiğini iyileştirin, böylece odadaki sesin tamamından kurtulmadığınızdan emin olabilirsiniz .


akustik stüdyo odası kapısı

Alanınızı aşırı ses geçirmez hale getirmeyin. Tüm odanın panellerle kaplı gibi görünmesini önlemekle kalmaz, çok fazla yalıtım veya panel eklerseniz, üst düzey ses kalmaz. Beton bir zeminde şap gibi büyük bir kütle mevcuttur. Bundan dolayı gerçekten yapmamız gereken tek şey, sesin titreşimini ve enerjisini absorbe etmektir. Yükseklik oluşumunu en aza indirmek için, zemin bitişinizi ayıran "yüzen" bir zemin oluşturmalısınız.


Stüdyo Ses Yalıtımı Uygulamaları


Stüdyo Ses İzolasyonu m2 Fiyatları


Stüdyo odası ses izolasyonu m2 fiyatları alanın hacmine bağlı olarak belirlenen ses yalıtımı malzemelerine ve işçiliğe göre değişiklik gösterir. Sizde uygulama yaptırmak için fiyat almak isterseniz iletişim bilgilerimizi kullanarak teknik ekibimizle görüşebilirsiniz. Stüdyo ses yalıtımı m2 fiyatları hakkında net bilgiye sahip olabilirsiniz.

Burada bilgilerle, stüdyonuzu / uygulama odanızı ses geçirmez hale getirmek için neler yapılması gerektiği konusunda iyi bir fikriniz olmuştur. Bu noktadan sonraki en iyi yol, stüdyo ekibimizle iletişime geçerek sizin için en iyi spesifikasyonu bir araya getirebilmemiz ve malzeme maliyeti hakkında bir ön fikir oluşturabilmemizdir.

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.