Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Akustik Karo Halı

Akustik Ses Yalıtımlı Ofis Halıları

Akustik karo halı, optimum oda akustiği için bir tür kolay akustik ses emicidir. Kolay derken, tekrar kullanılabilir, birçok renk ve desen modelinin bulunabilmesi ve normal halı ile aynı yer kaplamasını kastediyoruz. Alt tabakası özel geliştirilmiş kauçuk levha ve farklı kalınlıklarda keçe ile kaplanan halılar herhangi bir sert zeminden daha fazla ses absorbe eder.

Bu özel akustik zemin kaplaması, granolitik döşemeye kıyasla yankılanma süresini %40'a kadar azaltır ve ayak seslerini 15 dB'ye kadar azaltır. Bu, her odada rahatlatıcı bir atmosfer yaratır. Bizimle ile iletişime geçin, benzersiz projeniz için ihtiyacınız olan Akustik halıyı bulmanıza yardımcı olalım.

akustik karo halı fiyatları

Akustik Karo Halı Modelleri

akustik karo halı nasıl uygulanır

Karo Kauçuk Tabanlı Akustik Halı Nasıl Uygulanır ?

Ses yalıtımı gereken uygulama alanı kuru ve temiz hale getirilir. Solid esaslı sıvı yapıştırıcı tutkalı ses yalıtım süngerinin uygulanacağı bölgeye ve süngere her yerine olacak şekilde sürdükten sonra yapıştırılır. Malzeme yoğun ve kalınsa özellikle yüksek alanlarda ve tavan uygulamalarında mantolama dübeli ile malzeme 5 ayrı noktasından tutturulur. Bunu malzemenin ağırlığından ötürü uygulama sonrası düşme yapmaması için önermekteyiz.

Karo Halı Zemin Akustik Ses Yalıtımı Projeleri


Ses emici akustik halılarımız, birçok nedenden dolayı odanın akustik kalitesi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Her şeyden önce, zemin en geniş oda yüzeylerinden biridir ve bu nedenle akustik tasarım için çok önemlidir. Ayrıca halının yumuşak yapısı ayak seslerinden, ofis koltuklarından ve yere düşen nesnelerden gelen sesleri anında en aza indirir. Sesi yakalamak için tasarlanmış açık iplik yapıları ve onu tutmak için tasarlanmış akıllı desteklere sahip olan akustik halılarımız, orta ve yüksek frekanslar için güçlü emiciler görevi görür.


Tüm halı koleksiyonlarımız, ahşap, beton veya seramik karolar gibi sert döşeme yüzeyleriyle karşılaştırıldığında büyük akustik avantajlara sahipken, her yapının kendine has avantajları vardır. Akustik hedefiniz ve odanızın malzeme konsepti, mükemmel halı seçiminizle yakından bağlantılı olabilir. Peluş veya düz dokuma halılarımız, farklı oda mimarilerinde farklı performans gösterir. Ancak genel bir kural olarak, halının akustik etkisi halı boyutuyla birlikte artar.

Gelişmiş tekniklerle ince iplikler ve çok boyutlu yapılarda hazırlanmış halı yüzeylerimiz, sesi etkin bir şekilde tekstil yüzeylerine iletir.

Ofis içerisindeki trafik akışını da mutlaka göz önünde bulundurmalı ve akustik halınızı ayak seslerinden gelen gürültüye karşı buna göre tasarlamalısınız. İçgörü kazanmanın iyi bir yolunun, sitenin son kullanıcılarıyla, kimin kiminle çalıştığı ve en çok hangi masaların, ofislerin veya alanların ziyaret edildiği hakkında gayri resmi bir sohbet olduğunu bulduk. Otellerde koridorlarda 7/24 trafik vardır, bu nedenle uyuyan ve dinlenen misafirlerin huzur ve sükuneti sağlamak için akustik ofis halıları kullanıması şarttır.

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.