Satış Hattı
Satış Destek Hattı
WhatsApp Hattı

Düz Sünger

Yanmaz Akustik Düz Rulo Sünger

Akustik düz sünger ortamda meydana gelen rahatsız edici sesi yani yankıyı sönümlemek için kullanılan ses yalıtım süngeri çeşididir. Akustik süngeri tavan ve duvar kaplaması olarak kullanabilirsiniz. Dekoratif görünüme sahip olduğu için kullanım alanı oldukça fazladır.

Akustik ses yalıtımı sağlamak için poliüretan köpükten üretilen düz süngerin gözenekli yapısı çok önemlidir.

Akustik düzenleme sağlamak için sesin çarpıp yansıdığı noktada sesi hapseden malzeme kullanılması gerekir. Ses yalıtım malzemesinin yoğunluğu ne kadar fazla ise ses kesim oranı o kadar yüksek ve yoğunluğu ne kadar az ise o kadar azdır. Mekan içinde sağlanması istenen yalıtım ile ses geçişi bir tutulmamalıdır. 50dns yoğunluğa sahip bir ürün mekanda çok iyi akustik yalıtım sağlarken duvardan odaya ses izolasyon oranı azdır.

düz sünger

Akustik Düz Sünger Özellikleri

  • Ham madde : Poliüretan Köpük
  • Kalınlık : 10mm, 20mm- 30mm - 40mm - 50mm
  • Yoğunluk : 50DNS - 70DNS 90DNS
  • Ebat : 100cm x 100cm Plaka / 10mt ve 20mt Rulo (Kalınlığa göre değişir )
  • Paket : 10m2 ve 20m2'lik paketler halinde toptan ve perakende satışı mevcuttur.
  • Renk : Siyah renkte üretilir. Farklı renkleri için ham madde de değişiklik yapılır.
  • Kendinden yapışkanlı akustik düz sünger üretimimiz mevcuttur.

Düz Ses Yalıtım Süngeri Nasıl Uygulanır ?

Akustik düz ses emici sünger akustik düzenleme uygulaması için 2 farklı yöntem öneriyoruz.
1. Kendinden yapışkanlı yanmaz düz süngerin arkasındaki çift tarafı bantlı yapışkanın kağıdını çıkarılır. Kuru ve temiz olan sesin yansımasının engellenmesi istenilen noktaya hafif baskı yapılarak uygulanır.
2. yöntemde akustik sünger yapıştırıcısı kullanılır. Akustik ses yalıtım süngeri yapıştırıcısını yanmaz süngerin uygulanacağı bölgeye ve süngerin arka yüzeyine rulo fırça ile sürün. Çok fazla ve az olmayacak şekilde sürdükten sonra malzemeyi yine hafif baskı uygulayarak yapıştırabilirsiniz. Uygulama sırasında pürüzsüz bir işlem yapmak için modelde farklılık oluşmaması için falçata ile süngeri kesebilirsiniz.

düz sünger ses yalıtımı

Kullanım Alanları :

Alev almaz yapıya sahip ve yüksek yoğunluğu ile ses kesici olan bu akustik sünger Jeneratör odası, hidrofor dairesi, kazan dairesi, chiller grubu, tekne motoru gibi ses yalıtımı uygulamalarında. Akustik ses yutucu malzeme olduğu için daha çok stüdyo odası, akustik kabin, radyo odası, müzik odası, ses kayıt odası, toplantı salonu, kütüphane,ofis, ev sinema odası gibi mekanlarda daha çok tercih edilir.

Yanmaz Akustik Düz Rulo Sünger Kaplama Uygulamaları

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Uygulama, Toptan ve Perakende Satış,Akustik Danışmanlık ve Akustik Projelendirme Hizmetleri için iletişime geçin.